Challenge Camerounais Münster 2019 – Football match program
Saturday, 08.06.19: Group Schedule 1/8 Finals
Please turn your device into landscape mode to view the complete game program.
Times | Field 1: Bamenda |
Field 2: Bertoua |
Field 3: Maroua |
Field 4: Ebolowa |
11:00 – 11:20 | Münster vs (6) Braunschweig |
|||
11:30 – 11:50 | Karlsruhe vs (1) Erlangen-Nürnberg |
München vs (2) Dortmund |
Köln vs (3) Bielefeld |
|
12:00 – 12:20 | Gießen vs (1) Clausthal |
Düsseldorf vs (2) Bruxelles |
Göttingen vs (3) Stuttgart |
|
12:30 – 12:50 | Paderborn vs (4) Regensburg |
Münster vs (5) Gießen |
Karlsruhe vs (6) Düsseldorf |
|
13:00 – 13:20 | München vs (4) Göttingen |
Köln vs (5) Paderborn |
Braunschweig vs (6) Clausthal |
|
13:30 – 13:50 | Erlangen-Nürnberg vs (1) Bruxelles |
Dortmund vs (2) Stuttgart |
Bielefeld vs (3) Regensburg |
|
14:00 – 14:20 | Münster vs (1) Clausthal |
Karlsruhe vs (2) Bruxelles |
München vs (3) Stuttgart |
|
14:30 – 14:50 | Köln vs (4) Regensburg |
Braunschweig vs (5) Gießen |
Erlangen-Nürnberg vs (6) Düsseldorf |
|
15:00 – 15:20 | Dortmund vs (4) Göttingen |
Bielefeld vs (5) Paderborn |
(1) Referee number – Duration of a group game: 20 minutes x1 (Non-stop)
Teams breakdown by groups
Please turn your device into landscape mode to view the complete game program.
Group A | Group B | Group C | Group D |
Münster | Karlsruhe | München | Köln |
Braunschweig | Erlangen-Nürnberg | Dortmund | Bielefeld |
Gießen | Düsseldorf | Göttingen | Paderborn |
Clausthal | Bruxelles | Stuttgart | Regensburg |
Games breakdown by groups
Please turn your device into landscape mode to view the complete game program.
Group A | Group B | Group C | Group D |
Münster vs Braunschweig |
Karlsruhe vs Erlangen-Nürnberg |
München vs Dortmund |
Köln vs Bielefeld |
Gießen vs Clausthal |
Düsseldorf vs Bruxelles |
Göttingen vs Stuttgart |
Paderborn vs Regensburg |
Münster vs Gießen |
Karlsruhe vs Düsseldorf |
München vs Göttingen |
Köln vs Paderborn |
Braunschweig vs Clausthal |
Erlangen-Nürnberg vs Bruxelles |
Dortmund vs Stuttgart |
Bielefeld vs Regensburg |
Münster vs Clausthal |
Karlsruhe vs Bruxelles |
München vs Stuttgart |
Köln vs Regensburg |
Braunschweig vs Gießen |
Erlangen-Nürnberg vs Düsseldorf |
Dortmund vs Göttingen |
Bielefeld vs Paderborn |
Sunday, 09.06.19: Group Schedule 1/4 Finals
Please turn your device into landscape mode to view the complete game program.
Times | Field 2: Bertoua |
Field 3: Maroua |
Field 4: Ebolowa |
11:00 – 11:35 | Quarterfinals 1 (QF1) First Group A vs (1) Second Group B |
Quarterfinals 2 (QF2) Second Group A vs (2) First Group B |
Quarterfinals 3 (QF3) First Group C vs (3) Second Group D |
11:45 – 12:20 | Quarterfinals 4 (QF4) Second Group C vs (4) First Group D |
(1) Referee number – Duration of a group game: 20 minutes x1 (Non-stop)
Sunday, 09.06.19: Group Schedule 1/2 Finals
Please turn your device into landscape mode to view the complete game program.
Times | Field 2: Bertoua |
Field 3: Maroua |
13:00 – 13:50 | Semifinals 1 (SF1) Winner QF1 vs (1) Winner QF3 |
Semifinals 2 (SF2) Winner QF2 vs (2) Winner QF4 |
(1) Referee number – Duration of a group game: 15 minutes x2 (Pause: 5 minutes)
Sunday, 09.06.19: Group Schedule Finals
Please turn your device into landscape mode to view the complete game program.
Times | Field 1: Bamenda |
Field 4: Ebolowa |
14:30 – 15:15 | Ranking match Looser SF1 vs (3) Looser SF2 |
|
15:45 – 16:30 | Winner SF1 vs (4) Winner SF2 |
(1) Referee number – Duration of a group game: 20 minutes x2 (Pause: 5 minutes)